Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy do udziału w projekcie„Twórczość ludowa łącznikiem pokoleń”

Data publikacji: 2013-08-06, Data modyfikacji: 2013-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Głównym zadaniem projektu jest dialog międzypokoleniowy (seniorzy – dzieci), który zostanie nawiązany podczas artystycznych działań warsztatowych związanych z twórczością i tradycją regionu.

Sztuka regionalna w postaci wytworów ceramicznych i bibułkarskich jest mało znana i w niewielkim stopniu przekazywana młodemu pokoleniu. Mieszkańcy Ziemi Leżajskiej (seniorzy i dzieci) będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych i przekonać się, że „nie świeci garnki lepią”, oraz stworzyć własne kompozycje i ozdoby z bibuły. Nie tylko rękodzieło, ale również możliwości wokalne uczestników zostaną wykorzystane do podtrzymywania i kultywowania tradycji lokalnych. Podczas warsztatów śpiewaczych uczestnicy poznają bogactwo pastorałek i przyśpiewek ludowych. Elementem integracji uczestników będzie  wycieczka do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej, plenerowe ognisko połączone z wypałem jamowym wyrobów ceramicznych oraz otwarta wystawa powarsztatowa.

Serdecznie zapraszamy seniorów wraz z wnukami mieszkających w Leżajsku i Powiecie Leżajskim do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych, bibułkarskich i śpiewaczych. Zachowanie od zapomnienia lokalnej tradycji jest naszym wspólnym celem społecznym. Wspólna zabawa gliną i bibułą oraz radosne śpiewanie da wszystkim możliwość rekreacji a zarazem edukacji.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 września 2013r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej o godz. 17.00.

JB

 

 

UM Leżajsk, Źródło artykułu: www.miastolezajsk.pl, Autor zdjęć: UM Leżajsk
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola