Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

23 października - kolejne "Spotkanie z filmem"

Data dodania: 2018-10-17
We wtorek, 23 października br. odbędzie się kolejny seans w ramach "Spotkań z filmem", a temat wieczoru organizatorzy sformułowali następująco: "Nadine Labaki o spotkaniach w salonie pięk... więcej »
 
 

Powstanie "Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa...

Data dodania: 2018-10-17
16 października br., w „Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis”, w podrzeszowskiej Jasionce, odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia „Parku... więcej »
 
 

Ogólnopolski Konkurs „Do Hymnu"

Data dodania: 2018-10-17
18 października o godz. 11:45 w Szkole Podstawowej w Jelnej, odbędzie się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu" więcej »
 
 

Spotkanie dotyczące programu "Czyste Powietrze"

Data dodania: 2018-10-17
18 października 2018 roku o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie, ul 1-go Maja, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. więcej »
 
 

Gminna Amatorska Liga w Piłce Siatkowej GALPS

Data dodania: 2018-10-17
Szkoła Podstawowa w Łętowni przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie zaprasza wszystkich sympatyków siatkówki z terenu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna do wzięcia udzi... więcej »
 
 

Oferty na relizację zadań publicznych

Data dodania: 2018-10-17
Do Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna wpłynęły oferty na realizację zadań publicznych więcej »
 
 

Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna

Data dodania: 2018-10-17
Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Ciech Sarzyna serdecznie zapraszają dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów na uroczystość podpisania listu intencyjnego ws. powo ... więcej »
 
 

Ogłoszenie o naborze do służby w Komendzie...

Data dodania: 2018-10-16
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku ogłasza nabór do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku. Og&... więcej »
 
 

"Dawne Wesele Wolańskie"

Data dodania: 2018-10-14
Zespół Pieśni i Tańca „Wolany” zaprasza na widowisko obrzędowe „Dawne Wesele Wolańskie”, które odbędzie się w dniu 14 października o godz. 16:00 w hali ... więcej »
 
 

Druhny z OSP Giedlarowa medalistkami...

Data dodania: 2018-10-13
Druhny z OSP Giedlarowa zostały medalistkami międzynarodowych zawodów strażackich „Bombeiro de Elite 2018”, które odbyły się 13 października br. na Santuário do Bom Je... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 31
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola