Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stanowisko i Komunikat Konwentu w sprawie zamiaru likwidacji Sądu Rejonowego w Leżajsku.

Data publikacji: 2012-07-13, Data modyfikacji: 2012-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Stanowisko i Komunikat Konwentu w sprawie zamiaru likwidacji Sądu Rejonowego w Leżajsku.

Stanowisko Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Starosty Leżajskiego

z dnia 11 lipca 2012 r.

w sprawie zamiaru likwidacji Sadu Rejonowego w Leżajsku

 

Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Leżajskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanej likwidacji Sądu Rejonowego w Leżajsku. Nie widzimy w projektowanej zmianie żadnego uzasadnienia ekonomicznego ani troski o poprawę dostępności obywateli do wymiaru sprawiedliwości.

Społeczeństwo Powiatu Leżajskiego w tej sprawie już raz wypowiadało swoje zdanie podpisami ponad 9 tys. obywateli pod apelem Komitetu Obrony Sądu Rejonowego w Leżajsku. Reprezentanci samorządów i pracowników sądu uczestniczyli w protestach przed Ministerstwem Sprawiedliwości i Sejmem.

Każda nowa inicjatywa zmierzająca do zablokowania planów likwidacji sądu jest warta poparcia.

Apelujemy więc o poparcie akcji Obywatelskiego Konwentu Inicjatywy Ustawodawczej, który przygotował projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych oraz zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Istotą tego projektu jest to, że o strukturze organizacyjnej sądownictwa ma rozstrzygać Sejm, a nie Minister Sprawiedliwości. Poparcie dla tej inicjatywy zapowiedziały wszystkie, z wyjątkiem PO, kluby parlamentarne -jest więc szansa na jej przegłosowanie.

Starosta Leżajski, Burmistrzowie i Wójtowie
z terenu Powiatu Leżajskiego

 

Komunikat w sprawie akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy
dotyczącej organizacji sądów powszechnych

Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Leżajskiego na spotkaniu w dniu 11 lipca 2012 r. wyraził stanowczy sprzeciw wobec planowanej likwidacji Sądu Rejonowego w Leżajsku oraz zaapelował o podjęcie akcji zbierania podpisów pod projektem Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych oraz zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Istotą tego projektu jest to, że o strukturze organizacyjnej sądownictwa ma rozstrzygać Sejm
a nie Minister Sprawiedliwości.

Apelujemy więc o poparcie tej ogólnopolskiej akcji, która rozpoczyna się w najbliższą niedzielę 15 lipca 2012 r. pod siedzibami sądów rejonowych. W tym dniu w Sądzie Rejonowym w Leżajsku będzie można złożyć podpisy w godz. Od 700 do 1900.

Apel będzie można podpisać codziennie w Starostwie Powiatowym w Leżajsku oraz urzędach miast i gmin z terenu powiatu w godzinach pracy urzędów.

Zachęcamy także do pobrania druku karty podpisów ze strony (oraz stron internetowych urzędów miast i gmin z terenu powiatu) i zbieranie podpisów wśród znajomych a potem dostarczenie tych podpisów do najbliższego urzędu.

Leżajsk, 11 lipca

Starosta Leżajski, Burmistrzowie i Wójtowie

z terenu Powiatu Leżajskiego

 

więcej: http://www.miastolezajsk.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-462-2143

miastolezajsk.pl, Źródło artykułu: miastolezajsk.pl, Autor zdjęć: miastolezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola