Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Złote Jodły” dla „Meritum” z Leżajska

Data publikacji: 2012-08-12, Data modyfikacji: 2012-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Magdalena Piestrak, Aleksandra Federkiewicz i Ewelina Brudniak przez dwa tygodnie godnie reprezentowały Ziemię Leżajską na festiwalowych scenach oraz przeglądach konkursowych. Jury festiwalowe bardzo wysoko oceniło ich umiejętności wokalne przyznając im dwie najwyższe nagrody; „Złotą Jodłę” w kategorii zespoły wokalne, a także „Złotą Jodłę Harcerską” w kategorii piosenka harcerska i turystyczna.

Kielecki festiwal to nieprzerwanie od 1974 roku kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością, uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. W czasie festiwalu Kielce stają się miastem młodości i radości, goszcząc dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. To co wyróżnia kielecki festiwal to także niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Koncerty, przeglądy konkursowe i imprezy towarzyszące odbywają się natomiast w różnych częściach miasta a także w sąsiadujących z Kielcami miastach i miejscowościach. W czasie trwania festiwalu zespoły doskonalą swoje umiejętności podczas warsztatów artystycznych, a także nawiązują między sobą niezliczone nowe znajomości, które nieraz trwają przez długie lata.

Tak też było w wypadku wokalistek „MERITUM”. Dziewczęta ciężko pracowały na próbach i warsztatach wokalnych oraz brały udział we wszystkich możliwych koncertach. Szczególnie wyjątkowy był występ dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie nie obyło się bez wielu wzruszeń, a widok prawdziwej radości w oczach ludzi pokrzywdzonych przez los miał wartość większą niż niejedna nawet „Złota Jodła”. Dużym wyróżnieniem dla grupy „MERITUM” było także zaproszenie – jako reprezentacji polskich zespołów - na specjalne koncerty podczas spotkań z wojewodą kieleckim oraz marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

JB, Źródło artykułu: http://www.miastolezajsk.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola