Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawody Firefighter Combat Challenge

Data publikacji: 2018-08-19, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
19.08.2018 r. w Raciborzu odbyły się zawody Firefighter Combat Challenge, w których po raz  pierwszy wystartowali strażacy z KP PSP w Leżajsku –  mł. bryg. Antoni Rudziński , mł. asp. Daniel Pytel, sekc. Andrzej Paszek oraz str. Mateusz Strojek. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnymi konkurencjami tj.: wbieganie na III piętro (12m) z pakietem węży o wadze 19 kg, wciąganie pakietu wężowego 19 kg, uderzenia 4 kg młotem w 70 kg ciężar, 40 m slalom pomiędzy pachołkami, powrót z nawodnioną linią wężową 24 m, oddanie celnego strzału do tarczy z prądownicy i na koniec ciągnięcie przez 30m manekina o wadze 80 kg. Zmagania odbywały się w pełnym umundurowaniu bojowym tj. ubranie specjale, buty specjalne, rękawice specjalne, hełm strażacki oraz aparat powietrzny (butla stalowa) podpięty do maski. Pomimo pierwszego startu w tego typu zawodach str. Mateusz Strojek zdobył 23 miejsce na 76 startujących zawodników. Z kolei w konkurencji tandem str. Mateusz Strojek oraz sekc. Andrzej Paszek zajęli 12 miejsce na 30 teamów. Zawody FCC wymagają dużego wysiłku fizycznego od zawodników i są doskonałym sprawdzianem przed prowadzeniem akcji ratowniczo-gaśniczych. Nasi strażacy  wywieźli z zawodów przede wszystkim cenne doświadczenie. Już w następnym roku obiecują miejsca na podium. Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Antoni Rudziński, KP PSP Leżajsk  

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=7937
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola