Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończenie szkolenia kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP

Data publikacji: 2018-12-09, Data modyfikacji: 2018-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
9 grudnia 2018 r. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Nowej Sarzynie odbył się egzamin kończący szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków ochotniczych straży pożarnych (dowódców OSP). Egzamin przeprowadziła komisja powołana przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie, w skład której weszli: bryg. Zenon Kuca, mł.bryg. Marek Wnęk oraz mł.bryg. Antoni Rudziński. Kurs ukończyło 20 członków OSP z terenu powiatu leżajskiego. Uczestnicy szkolenia, po pozytywnie zdanym egzaminie, otrzymali stosowne zaświadczenia, które wręczył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku st. bryg.  Józef Kludys. Kurs został przeprowadzony w dniach 1-12 grudnia br. na bazie JRG w Nowej Sarzynie. Celem szkolenia było przygotowanie członków OSP do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP. Opracowanie: mł. bryg. Marek Wnęk, KP PSP Leżajsk Zdjęcia: str. Karol Dec, KP PSP Leżajsk

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=8344
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola