Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta strażaków na obozie harcerskim w Ożannie

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W lipcu br. na terenie lasów należących do gminy Kuryłówka zostało zorganizowane obozowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski dla 70 harcerzy. W ramach akcji wzmacniania bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku oraz strażacy z OSP KSRG Kuryłówka 4-krotnie odwiedzili obóz harcerski. Podczas wizyt sprawdzili warunki dojazdowe oraz możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, zasady bezpieczeństwa i procedury na wypadek ewakuacji, zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz przeprowadzili pogadankę edukacyjną na temat sposobów zachowań podczas niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych i pożarów. Funkcjonariusze z KP PSP w Leżajsku sprawdzili możliwości nawiązania łączności radiowej z zastępami strażackimi na potrzeby działań ratowniczo-gaśniczych, użyczyli harcerzom radiotelefon oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu prowadzonej korespondencji i sprawdzania łączności. Opracował: mł. bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk Zdjęcia: KP PSP Leżajsk

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=7902
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola