Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczysty apel z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego PSP w Leżajsku

Data publikacji: 2018-05-30, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
30 maja 2018 roku w KP PSP w Leżajsku odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego PSP w Leżajsku i zakończenia służby w zawodowym pożarnictwie przez st. bryg. dr. inż. Bogdana Kołcza. W apelu uczestniczyła kompania honorowa z pocztem sztandarowym oraz pododdział strażaków z komendy powiatowej PSP w Leżajsku. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in.: poseł na sejm RP Jerzy Paul, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec wraz ze swoimi zastępcami bryg. Danielem Dryniakiem i mł. bryg. Andrzejem Marczenią, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, kapelan strażaków komendy wojewódzkiej i miejskiej PSP w Rzeszowie ks. Paweł Samborski, radny sejmiku województwa podkarpackiego Stanisław Bartnik, komendanci miejscy i powiatowi z województwa podkarpackiego, emerytowany komendant wojewódzki nadbrygadier w st. spocz. Bogdan Kuliga wraz z byłymi zastępcami: st. bryg. w st. spocz. Romanem Petrykowskim, st. bryg. w st. spocz. Janem Ziobro oraz st. bryg. w st. spocz. Romanem Kołaczem, emerytowani komendanci powiatowi, władze powiatowe, miejskie i gminne, komendant powiatowy Policji – podinsp. Zenon Wierzchowski, druhowie i druhny OSP, kierownicy inspekcji i straży, prezesi firm z terenu powiatu leżajskiego oraz dyrektorzy szkół. Po powitaniu przybyłych gości przez komendanta powiatowego PSP w Leżajsku, zastępca komendanta powiatowego st. bryg. Józef Kludys przedstawił przebieg służby st. bryg. Bogdana Kołcza. Podkreślił ogromny wkład st. bryg. Bogdana Kołcza w rozwój leżajskiej komendy, ze szczególnym uwzględnieniem ponad 9 letniego okresu kierowania komendą. To właśnie w tym czasie dzięki staraniom komendanta doszło do znaczącego rozwoju specjalizacji z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego, przeprowadzono gruntowną wymianę pojazdów i sprzętu transportowego oraz szereg remontów i inwestycji budowlanych. Dzięki zaangażowaniu komendanta i załogi obecnie posiadamy wyszkoloną kadrę oraz obiekty w bardzo dobrym stanie technicznym, wyposażone w nowoczesne pojazdy i sprzęt specjalistyczny. Następnie st. bryg. Bogdan Kołcz pożegnał się ze sztandarem JRG PSP w Leżajsku i złożył meldunek o zdaniu obowiązków, po czym nastąpiło powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego PSP – st. bryg. Józefowi Kludysowi. W dalszej części uroczystości odchodzący komendant podziękował wszystkim za współpracę i życzliwość oraz pożegnał się z załogą. Na koniec apelu głos zabrali zaproszeni goście. W swoich przemówieniach podziękowali komendantowi za współdziałanie i wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej powiatu leżajskiego, życząc jednoczenie wszystkiego najlepszego na kolejne lata życia.    

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=7787
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola