Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Targi Rękodzieła Ludowego

Data publikacji: 2013-03-17, Data modyfikacji: 2013-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Targi Rękodzieła Ludowego

Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” o dofinansowanie projektu pt.: „Targi Rękodzieła Ludowego” szansą na wypromowanie produktu regionalnego w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/ Tradycyjnego / Ekologicznego - NGO, JST współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

W ramach projektu w dniu 17.03.2013 r. o godz. 12.00 zorganizowana zostanie impreza kulturalna pt.: ”Targi Rękodzieła Ludowego” mająca na celu ocalenie od zapomnienia zanikających zawodów i promocję wytworów rękodzieła mającego korzenie w tradycji  regionu. W trakcie tego wydarzenia eksponowane będą wyroby rękodzieła ludowego które prezentują sami wykonawcy.  Publiczność będzie mogła na  żywo obejrzeć i dowiedzieć się jak powstają np. wyroby z gliny, kwiaty z bibuły, zabawki drewniane, przedmioty użytkowe z wikliny itp.  oraz zakupić je bezpośrednio u producenta. Sposób wytwarzania oraz historia i opis produktu na bieżąco będzie komentowana przez samego twórcę. Oprócz twórców wyrobów regionalnych z terenu powiatu leżajskiego zaproszeni będą również potencjalni odbiorcy tych wyrobów oraz przedstawiciele mediów. Wystawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty potencjalnym nabywcom. Targom towarzyszyć będą Targom towarzyszyć będą kapele ludowe „Władysława Pogody z Kolbuszowej i „Trzcinicoki” z Trzcinicy koło Jasła.

Kwota wsparcia szwajcarskiego to kwota: 17 367,79 zł, środki własne: 3 064,91 zł. Realizatorem tego wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, a partnerem Miasto i Gmina Nowa Sarzyna. Rezultatem projektu będzie promocja lokalnych wyrobów rękodzielniczych poprzez wydanie folderu informacyjnego oraz wydanie filmu DVD o aktualnym stanie rękodzieła ludowego na ternie powiatu i okolic.

Ze względu na rozpoczynający się remont Ośrodka Kultury w bieżącym roku impreza odbędzie się w obiekcie w Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie.

Kontakt z organizatorem: Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie; ul. 1 Maja 1; 37-310 Nowa Sarzyna; tel./fax 17 24 11 507; www.kultura.nowasarzyna.eu; e-mail: okns@interia.pl;

kultura.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kultura.lezajsk.pl, Autor zdjęć: kultura.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola