Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozbudowa MCK

Data publikacji: 2012-11-05, Data modyfikacji: 2013-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozbudowa MCK

Projekt pt. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku niezbędnym czynnikiem rozwoju kulturowego i turystycznego w regionie” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach osi priorytetowej VI Turystyka i kultura RPO WP na lata 2007-2013.

 


Ruszyła rozbudowa i modernizacja budynku Domu Kultury
W pierwszych dniach października rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców Leżajska inwestycja związana z rozbudową i modernizacją głównego budynku Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

 


Inwestycja obejmuje budowę dwóch nowych segmentów (jednego od strony ul. Kopernika, drugiego od strony parkingu) oraz remont istniejącego budynku.


W nowych segmentach znajdą się m.in.: studio nagrań, sala integracji społecznej, pracownia teatralna, pracownie instruktorskie, sala amatorskiego ruchu artystycznego, impresariat artystyczny, pracownia rękodzieła regionalnego, biblioteka z czytelnią, garderoby dla artystów, pomieszczenia administracyjne.


Nowego wyglądu nabiorą również pomieszczenia istniejącego budynku m.in. hall główny z szatnią, atrium taneczne zwane potocznie „basenem”, sala małych form (tzw. sala kameralna).  Przeniesienie pomieszczeń administracyjnych do nowego segmentu pozwoli wygospodarować miejsce na kostiumerie, rekwizytornie, magazyny techniczne, salę narad, archiwum.


Wyremontowany zostanie cały węzeł sanitarny.


Budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Powstanie specjalny podjazd do budynku oraz toalety. Schody w istniejącym budynku zostaną wyposażone w schodołaz umożliwiający udostępnienie niepełnosprawnym pomieszczeń na piętrze.


Z myślą o młodzieży uczęszczającej na zajęcia przy salach zajęć tanecznych zlokalizowana będzie przebieralnia.


MCK pozyska również galerię, której będzie możliwe prowadzenie działalności wystawienniczej.


W budynku powstanie Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.


Mieszkańców najbardziej ucieszy zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa. Zamontowane zostaną nowe wygodniejsze fotele, nowoczesny ekran kinowy, kurtyny oraz panele akustyczne. Zmieni się wystrój i kolorystyka ścian.


Sala widowiskowo-kinowa uzyska wymagane parametry techniczne w zakresie wymagań bezpieczeństwa pożarowego i ewakuacji, co pozwoli na reaktywację kina oraz organizację koncertów i spektakli.


Zmodernizowany budynek będzie posiadał docieplone ściany i dach oraz nową energooszczędną stolarkę zewnętrzną  co zapewni  dużo lepsze właściwości  energetyczne obiektu. Wbudowana nowa kotłownia gazowa dodatkowo poprawi parametry zasilania budynku w ciepło w miejsce energochłonnego i nieefektywnego ogrzewania.


Rozbudowa i modernizacja MCK, ma na celu zdecydowane polepszenie warunków jego funkcjonowania, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, udostępnienie obiektu dla osób niepełnosprawnych. Obiekt ten będzie posiadał niezbędne funkcje do prowadzenia działalności kulturalnej, będzie bezpieczny i wygodny dla użytkowników - czyli wszystkich pokoleń leżajszczan.


Planowany termin zakończenia inwestycji: sierpień 2013 r.


A.Ruszak

kultura.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kultura.lezajsk.pl, Autor zdjęć: kultura.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola