Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejny sukces drużyn OSP Giedlarowa

Data publikacji: 2018-12-08, Data modyfikacji: 2018-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Drużyna z OSP Giedlarowa, w składzie Kinga Kula, Agata Mach, Katarzyna Jakubek, zwyciężyła w kategorii kobiet w X Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników, który odbył się 8 grudnia br. w Kopalni Soli „Wieliczka”. Druhny z Giedlarowej uzyskały czas 06:49.46 i ustanowiły nowy rekord turnieju w swojej grupie. Bardzo dobrze w zawodach wypadła również drużyna męska z OSP Giedlarowa, która z czasem 05:52.82 zajęła 4 miejsce w kategorii OSP. Drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Paul, Kamil Strug, Michał Rup. W zawodach wzięły udział 84 drużyny z całej Polski. Zawodnicy startowali w trzyosobowych zespołach w pełnym uzbrojeniu (hełm, ubranie specjalne, buty specjalne, rękawice specjalne, aparat ochrony dróg oddechowych). Każda z drużyn miała do pokonania 110 metrów, 90 podestów, 650 schodów. Różnica poziomów, ograniczona przestrzeń oraz niesiony ciężar (ok. 20 kg) powodowały u zawodników ogromne zmęczenie i stres, które w dużej mierze oddają trudne warunki w jakich przychodzi działać strażakom podczas prawdziwych działań ratowniczo-gaśniczych. Wyniki turnieju … Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk Zdjęcia: adriansocha.pl

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=8365
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola