Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

IV ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karateo Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem

Data publikacji: 2013-04-15, Data modyfikacji: 2013-04-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Ziemia rudnicka była gospodarzem pierwszego w 2013 roku ogólnopolskiego turnieju karate zorganizowanego przez Leżajski Klub Kyokushin Karate.

W Rudniku n. Sanem 2 lutego br. odbyły się pierwszy raz tak duże zawody Karate tym samym wzbudzając spore zainteresowanie publiczności. W imprezie udział wzięło 157 zawodników reprezentujących  kluby zrzeszone w IKO z takich ośrodków jak Limanowa, Dębica, Brzostek, Krosno, Przeworsk, Chrzanów, Chełm, Rudnik, Nowa Sarzyna, Sarzyna, Grodzisko Dolne, Żołynia i Leżajsk. W turnieju udział brała duża grupa najmłodszych adeptów karate dla których specjalnie zorganizowano rywalizację w konkurencji „walka na tarczach”. Konkurencja ta nie spotykana na innych imprezach dała młodym adeptom karate dla których był to czasem pierwszy występ na zawodach możliwość oswojenia się z publicznym występem, matą, sędziami, publicznością itp. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy rywalizowali w kata i kumite (walka). Sędzią głównym turnieju był sensei Dariusz Burda na matach sędziowali senpai Piotr Jeziorowski i Paweł Szalewicz. Patronat honorowy nad zawodami obieli Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Mirosław Karapyta, Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska i Starosta Niżański Pan Gabriel Waliłko. W ceremoniach otwarcia imprezy i wręczenia nagród najlepszym zawodnikom uczestniczyli reprezentacji lokalnych władz samorządowych regionu współorganizator turnieju Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Pan Waldemar Grochowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Edward Jan Wołoszyn, Starosta Niżański Pan Sławomir Czwal, Dyrektor MOSiR Pan Piotr Potocki, dyrektorzy S.P nr 2 Pan Tomasz Grzecznik i Gimnazjum im Orląt Pan Andrzej Błaż oraz Prezes LKKK Pan Mirosław Hołda.             Ekipa naszego klubu w sumie zdobyła 17 złotych, 18 srebrnych i 27 brązowych medali zajmując jako drużyna pierwsze miejsce. Kolejne drużynowe miejsca zajęły ekipy z Limanowej, Przeworska i Krosna. Tytuł najlepszych zawodników turnieju również trafiły do dwójki reprezentantów LKKK Majder Paulai i Szczuki Beniamina. Nagrody dla najmłodszych zawodników turnieju otrzymali Paszek Aleksandra i Majder Oskar. Turniej w Rudniku n. Sanem uważamy za bardzo udany zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Spotkaliśmy się w Rudniku z dużą przychylnością zarówno lokalnych władz samorządowych jak i kierownictwa obiektów MOSiR za które to serdecznie wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również prezesowi LKKK panu Mirosławowi Hołda i działaczom leżajskiego klubu którzy uczestniczyli zarówno w organizacji jaki i sprawnym przebiegu zawodów, a byli to Iwona Turosz, Adam Tokarz, Jan Szczuka, Adam Fleszar, Artur Wziątka, Łukasz Zebzda, Leszek Kurasz, Grzegorz Amarowicz, Mariusz Michalec, Janusz Waliłko, Krzysztof Zając, Zbigniew Zieliński, Krzysztof Fleszar, Paweł Szalewicz, Piotr Jeziorowski, Dariusz Burda.   OSU!

UM Leżajsk, Źródło artykułu: www.miastolezajsk.pl, Autor zdjęć: UM Leżajsk
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola