Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Iskierka 2012"

Data publikacji: 2012-07-10, Data modyfikacji: 2012-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 1987 roku każdego roku w czerwcu pięcio- i sześcioletnie przedszkolaki prezentują swoje wokalne talenty na scenie domu kultury. I jak to jest na prawdziwym festiwalu, śpiewanie odbywa się na „żywo". Aby jednak móc wystąpić, maluchy muszą najpierw przebrnąć przez sito eliminacji w przedszkolach, a później (raz w tygodniu przez prawie dwa miesiące) uczestniczyć w próbach stopniowo przygotowujących do występu finałowego, oglądanego przez widzów.

Przez 25 lat pod szyldem „Iskierki" wystąpiło już kilkaset dzieciaków z Leżajska i okolic. Tego roku podczas przeglądu konkursowego 15 czerwca zaprezentowało się 20 małych wokalistów. Ich występ oceniało Jury, w którego skład weszli wokaliści i muzycy: Ilona Jamroży, Janusz Szpila i Stanisław Jaworski, przyznając miejsca i wyróżnienia:

Grand Prix Festiwalu zdobyła Asia Kozyra, I miejsce - Dominika Bajan, II miejsce - Tosia Grabarz, III miejsce - Szymek Zabłotni.

Wyróżnienia zaś otrzymali : Sara Szydło, Szymek Terech, Amelka Adamska, Wiktoria Kochan, Magda Kozioł i Franek Szklanny. Występujących oceniało również Jury Dziecięce - wokalistki Grupy Wokalnej „Meritum", laureatki ubiegłorocznych Festiwali „Iskierka": Ania Rejman, Weronika Kuczek i Julka Kurasiewicz, które wręczyły swoją Nagrodę Jury Dziecięcego Szymkowi Terechowi. Przyznawaną od kilku lat Nagrodę Dyrektora MCK z rąk Marii Horoszko odebrał Franek Szklanny.

Ulubienicą publiczności i zdobywczynią prestiżowej Nagrody Publiczności została Dominika Bajan. Drugi dzień Festiwalu to „iskierkowy piknik" z ogłoszeniem wyników i oczywiście oczekiwane przez wszystkich nagrody. Przewodniczący Jury Stanisław Jaworski odczytał protokół z piątkowych obrad, a dzieciaki otrzymały mnóstwo wspaniałych nagród, do utrzymania których aż brakowało rąk.

Miła atmosfera, szczęśliwe, uśmiechnięte buzie dzieci i wspomnienia na wiele lat - to przede wszystkim podziękowanie dla organizatorów i sponsorów - fundatorów nagród i całego Festiwalu.

Na zakończenie pikniku na scenie wystąpiły zespoły z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku w koncercie podsumowującym pracę dzieci i młodzieży w zespołach w roku kulturalnym 2011/2012: Grupa Rytmiczno-Taneczna „Koralik", Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Hajduczki", Zespół Pieśni i Tańca „Leliwa", Zespół Tańca Estradowego „Fajne Gienki", Grupa Wokalna „Meritum", a dzieci z Pracowni Plastycznej „Barwa" stworzyły pokaz „Żywa wystawa malarstwa światowego". XXVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Iskierka 2012" wspierali leżajscy darczyńcy: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Biuro Rachunkowe ARES s. c., Lekarze z Przychodni „Pod Klasztorem", „GELD" Centrum Usług Informacyjno-Finansowych Polsat Cyfrowy, Apteka „Pod Kasztanami", Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Pilawa s.j. - Sklep SUPERSAM, Przedsiębiorstwo „PIONEER", Firma Handlowa „DOMBUD", Firma AVON, Mieczysław Szpila oraz Zenon Grabarz.

Wszystkim sponsorom za życzliwość i zrozumienie Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku składa serdeczne podziękowania. Serdeczne podziękowania składamy także dyrektorom i nauczycielom leżajskich przedszkoli za współpracę przy organizacji Festiwalu.

MCK - Elżbieta Kuźma

Zdjęcia - Damian Wyszyński

 

miastolezajsk.pl, Źródło artykułu: miastolezajsk.pl, Autor zdjęć: Damian Wyszyński
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola