Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Harcerskie Spotkanie z piosenką

Data publikacji: 2012-11-23, Data modyfikacji: 2013-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Harcerskie Spotkanie z piosenką

W dniach od 16 do 18 listopada w Leżajsku odbywał się IX Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HiT 2012". Organizatorami Festiwalu była Komenda Hufca w Leżajsku oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.

W festiwalu wzięło udział ponad 140 uczestników z hufców: Leżajsk, Ziemi Rzeszowskiej, Stalowa Wola, Mielec, Jarosław, Ziemi Przemyskiej, Łańcut i Rzeszów. Po czterogodzinnych przesłuchaniach konkursowych, jury przyznało sześć nagród w dwóch kategoriach. W kategorii solowej pierwsze miejsce otrzymała druhna Anna Rejman z Leżajska, natomiast w kategorii zespołowej „Soczek Band" również z Leżajska. Najważniejsza nagroda Festiwalu - nagroda Grand Prix powędrowała do zespołu „Brygada Zielono-Czarnych" ze Szczepu Drużyn Zielono-Czarnych im. Szarych Szeregów z Lasowiackiego Hufca w Stalowej Woli.

Podczas gali wyróżniony został również komendant hufca i jednocześnie komendant festiwalu phm. Damian Wyszyński. Druh Damian odebrał z rąk komendantki Chorągwi Podkarpackiej hm. Władysławy Domagały Brązowy Krzyż „Za Zasługi Dla ZHP". Jest to harcerskie odznaczenie honorowe i jednocześnie najwyższe wyróżnienie w Związku Harcerstwa Polskiego.

Koncert galowy uświetnił występ harcerskiego zespołu JAAAMW-u z Kołaczyc. Zespół ten brał udział w poprzednich edycjach Festiwalu, czterokrotnie zdobywając nagrodę Grand Prix.

Impreza zakończyła się harcerską mszą świętą, która tradycyjnie została odprawiona o północy z soboty na niedzielę.

Więcej informacji na temat Festiwalu HiT można znaleźć na stronie internetowej www.hit.zhp.lezajsk.pl.

Szczególne podziękowania kierujemy do instytucji i sponsorów, którzy udzielili nam wsparcia: Poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz, Urząd Miejski w Leżajsku, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Gmina Leżajsk, Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku, Szkoła Podstawowa nr 2, Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Leżajsku, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Grupa Żywiec S.A. Browar w Leżajsku, Miejski Zakład Komunalny, Stare Miasto Park, Digital Center, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżajsku, Metaloplastyka J&T, Sklep Muzyczny AKORD, Drukarnia Emka, Studio Nagrań REVO - Tomasz Kycia.

 

kultura.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kultura.lezajsk.pl, Autor zdjęć: kultura.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola