Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa w powiecie leżajskim

Data publikacji: 2018-12-24, Data modyfikacji: 2018-12-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku w listopadzie i grudniu br. przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu leżajskiego. Podczas prelekcji w szkołach omówili zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz pożarami w mieszkaniach i budynkach jednorodzinnych. Strażacy przekazali uczestnikom spotkań wiedzę na temat powstawania zagrożeń, jak się przed nimi zabezpieczyć i jak udzielić pomocy osobom poszkodowanym. Szczególną uwagę zwracali na rolę prewencyjną czujek tlenku węgla i dymu dla poprawy bezpieczeństwa w naszych domach. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi spotkania były również okazją do omówienia zagrożeń związanych z przebywaniem na zalodzonych akwenach wodnych. Uczestnicy spotkań otrzymali materiały prewencyjne w formie ulotek. Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk Zdjęcia: archiwum, KP PSP Leżajsk

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=8403
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola