Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem "SYNTHOS 2018"

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W budynku produkcyjno – magazynowym zakładu o profilu chemicznym w Nowej Sarzynie, podczas manewrowania wózkiem widłowym, dochodzi do przewrócenia się i rozszczelnienia zbiornika z metanolem o pojemności 1000 l. Skutkuje to wyciekiem substancji niebezpiecznej i jej zapaleniem. Operator wózka widłowego traci przytomność i pozostaje wewnątrz pomieszczenia magazynowego objętego pożarem. Na szczęście to tylko epizod ćwiczeń, które odbyły się 30 listopada 2018 r. na terenie zakładu Synthos Agro Sp. z o. o. Oświęcim, Wydział Zamiejscowy w Nowej Sarzynie. W ćwiczeniach wzięły udział siły i środki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku, w tym z jednostek ratowniczo-gaśniczych w Nowej Sarzynie i Leżajska oraz ochotniczych straży pożarnych z Łętowni, Sarzyny i Woli Zarczyckiej. Ponadto w ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku oraz zespół ratownictwa medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Leżajsku. Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy i współdziałania sił i środków ćwiczących, praktyczne sprawdzenie procedur działań obowiązujących w zakładzie oraz sprawdzenie metod organizacji i prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Opracowanie: mł. bryg. Marek Wnęk, KP PSP Leżajsk Zdjęcia: mł. ogn. Piotr Adamiak, KP PSP Leżajsk

Pełna treść wiadomości na: kppsp.lezajsk.pl/?p=8354
kppsp.lezajsk.pl, Źródło artykułu: kppsp.lezajsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leżajski

  Powiat leżajski – powiat leżący na Podkarpaciu, mający swoją siedzibę w mieście Leżajsk. Graniczy z czterema powiatami - przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, niżańskim i biłgorajskim. Przynależą do niego gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne, Kuryłówka oraz miasta Leżajsk i Nowa Sarzyna.

  Powiat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i pielgrzymów. Sporymi atrakcjami są m.in. Bazylika OO. Bernardynów, Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, Ratusz. Na terenie powiatu największą część stanowią lasy, co sprzyja turystyce, dzięki spokojnym okolicznościom przyrody. Do dyspozycji turystów zmotoryzowanych powstał bardzo znany Szlak Turystyczny Trandslans, który liczy niemal 122 kilometry! Na zwiedzenie go trzeba przeznaczyć aż 14 godzin. Drugim istotnym punktem powiatu jest znana w kraju trasa do uprawiania nordic walking.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola